Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Studijinė kelionė Lenkijoje

2019 m. liepos 8-12 dienomis apie 50 Lietuvos muziejų atstovų iš visos Lietuvos dalyvavo stažuotėje „Lenkijos muziejų inovacijos ir jų pritaikymas Lietuvos muziejų modernizavime“. Stažuotės/studijinės kelionės metu buvo vykstama į Lenkiją – Varšuvos, Gdansko bei Gdynės miestus. Šiuose miestuose buvo aplankyti inovatyviausi muziejai, tarptautiniu mastu pripažinti kaip modernūs šio pobūdžio institucijų vystymo pavyzdžiai, neabejotinai, aktualūs Lietuvos muziejų vadovams bei kitiems muziejų  atstovams. Varšuvoje buvo aplankytas POLIN muziejus ir Koperniko mokslo centras, Gdanske – Antrojo pasaulinio karo muziejus bei Europos solidarumo centras, o Gdynėje – Gdynės emigracijos muziejus. Stažuotės metu didelį įspūdį paliko ne tik patys muziejai, bet ir pokalbiai su jų vadovais, parodų kuratoriais, kurie labai geranoriškai dalijosi patirtimi, patarimais, rekomendacijomis ir netgi problemomis, su kuriomis susiduria. 

Šią kelionę organizavo Lietuvos muziejų asociacijos vadybos sekcijos vadovas, Kauno miesto muziejaus direktorius Gabrielius Sužiedėlis. Prieš apsilankant muziejuose, kelionės  dalyviai dalyvavo  kelionės koordinatorių organizuotoje diskusijoje „Kokio muziejaus reikia Lietuvai“, kurioje pasidalino savo lūkesčiais apie Lietuvos muziejų perspektyvas. O kelionės pabaigoje dalyvavo apibendrinamoje diskusijoje „Ko galima pasimokyti iš kaimynų“, kurioje  buvo siekiama susisteminti visas kelionės gautas patirtis ir žinias bei nustatyti strategines gaires apibrėžiant galimą jų panaudojimą Lietuvos kontekste.

Stažuotėje dalyvavusi Ignalinos krašto muziejaus direktorė nepamiršo ir šiuo metu Ignalinai aktualios lelijų temos. Kelionės pabaigoje buvo aplankyti įspūdingi baroko stiliaus Vilanovo rūmai. Rūmus supa didžiuliai dviejų lygių itališki sodai ir romantiškas angliško stiliaus parkas, kur buvo nepaprasto grožio įvairių rūšių lelijų. Buvo susipažinta su jų sodinimo ir priežiūros sąlygomis.

Kelionės metu naujai išryškėjo abipusio, itin glaudaus istorijos ir kultūros ryšio suvokimas: kultūra yra istorijos dalis, kaip ir istorija yra neatsiejama nuo kultūros. Geras muziejus – viena perspektyviausių galimybių užtikrinti lankytojui universalią, o kartu ir unikalią patirtį: asmeninį prisilietimą prie istorijos.

 

 

Nuotraukų autorius — Romualdas Vaitkus.