Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Studijinė kelionė/seminaras

Š. m. spalio 4-6 d. Lietuvos muziejų asociacija organizavo studijinę kelionę „Latvijos ir Estijos muziejų inovacijos ir jų pritaikymas Lietuvos muziejų modernizavime“. Kelionėje dalyvavo ir Ignalinos krašto muziejaus direktorė Renata Veličkienė.

Studijinės kelionės tikslas – susipažinti su Latvijos ir Estijos muziejų atnaujintomis ir naujai įrengtomis ekspozicijomis, taikomais šiuolaikiškais eksponavimo metodais, šiuolaikinių informacinių technologijų panaudojimu ekspozicijose bei naujomis muziejinės veiklos organizavimo formomis.

Latvijoje buvo aplankytas Bauskės pilies muziejus. Muziejus pilyje įkurtas 1990 metais. Pilies restauravimo projektas 2006 m. buvo apdovanotas Europos paveldo asociacijos diplomu.

Rygoje aplankyta 2014 m. įsikūrusi naujai pastatytame moderniame pastate Latvijos nacionalinė biblioteka „Šviesos pilis“. 2016 m. čia buvo atidaryta nuolatinė paroda „Knyga Latvijoje“. Tai Latvijos knygos istorijos pasauliniame kontekste pasakojimas, įkvėptas naujo bibliotekos įvaizdžio. Įdomi Latvijos nacionalinio dailės muziejaus istorija, nes šis muziejus neseniai rekonstruotas pagal Lietuvos architektų projektą. Tai yra vienas iš labiausiai pažangių muziejų kalbant apie bendravimą su įvairiomis visuomenės grupėmis.

Rygos Art Nouveau muziejuje ne tik atkurtas originalus 1903-ųjų metų interjeras, bet ir supažindinama su to meto interjero madomis. Šis muziejus atidarytas 2009 m. ir įkurtas bute, kuriame iki 1907 m. gyveno ir dirbo garsus latvių architektas Konstantinas Pėkšėnas (1859–1928).

Estijoje įdomu buvo susipažinti su Estijos istorijos muziejumi. Muziejaus direktorius papasakojo apie parodų išskirtinumą, o eidami per ekspozicijos kambarius susipažinome su Estijos gyventojų istorija.

Nepaprastai įdomus 2012 metais įrengtas Estijos jūrų muziejus. Ten įrengta ekspozicija „Jūra pilna jaudulio“, kurioje šiuolaikiškai ir interaktyviai buvo pristatoma jūreivystės istoriją, buvo supažindinama su trijų lygių jūros pasauliu (povandeniniu, paviršiaus ir oro lygmeniu).

Estijos nacionalinis muziejus įkurtas 1909 m. 2017 m. naujai pastatyme pastate. Čia, buvusio karinio oro uosto teritorijoje, įrengta labai moderni ekspozicija. Tai didžiausia Estijoje ir viena didžiausių regione (6.000 m2) nuolatinė ekspozicija „Susitikimai“ – kelionė laiku nuo ledynmečio iki nūdienos, skirta Estijos kultūros istorijai.

Paskutinis taškas – Tartu universiteto archyvas/muziejus. Muziejus įkurtas 1976 m., tai jauniausias universitetų muziejų šeimos narys. Universitete yra mokslinių įrankių, fizikos ir chemijos, medicinos, istorijos, meno, archyvų ir nuotraukų kolekcijos.

Modernių ekspozicijų kūrimo patirtimi pasidalino Latvijos ir Estijos muziejų darbuotojai surengtuose seminaruose ir bendrose diskusijose. Tokia ekspedicinė kelionė padeda dalyviams įgyti reikiamų žinių, įgūdžių ir kompetencijų, kurias bus galima pritaikyti modernizuojant Lietuvos muziejų ekspozicijas.

Įspūdžius fiksavo Romualdas Vaitkus