Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Svarbiausias metų turizmo renginys – paroda „Adventur 2019“,

Sausio 25-27 dienomis Litexpo parodų centre Vilniuje vyko svarbiausias metų turizmo renginys – tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2019“, kurioje  prisistatė ir Ignalinos kraštas.

Ignalinos krašto muziejus parodoje prisistatė bendrame „Ežerų krašto“ stende.  Šiemet Ignalina taip prisistatė pirmą kartą kartu  su Utena, Anykščiais, Zarasais bei Molėtais. Tai  jau buvo išbandyta kitose parodose ir patirtis parodė, kad buvimas kartu yra naudinga, stipru, labiau pritraukia lankytojus. Besidomintys Ignalinos kraštu lankytojai gavo  naujai išleistus, įdomiausius lankytinus objektus bei patraukliausias vietas pristatančius lankstinukus, turistinius žemėlapius.

O Ignalinos krašto muziejus lankytojus vyliojo atvykti į Ignaliną aplankyti ne tik Ignalinos muziejaus, bet filialo Rojuje, prof A. Hrebnickio muziejaus. Lankytojams buvo paruošti muziejus pristatantys nauji lankstinukai, knyga-albumas “Rojus vakar ir šiandien”.  Buvo siūloma išspręsti ir paruoštą kryžiažodį, o tiems kuriems pavyko teisingai sudėlioti žodžius, gavo dovanų suvenyrus – tušinuką ar magnetuką su Ignalinos krašto muziejaus logotipu. Kadangi šių metu parodos tema „Potyrių turizmas“,  kviečiantis sužinoti, atrasti ir pajausti kelionių džiaugsmą, tai Ignalinos krašto muziejus pristatė ir interaktyvų žaidimą „Ežerų krašto žinovas“. Sukurta inovatyvi paslauga leido pažinti krašto istoriją nenuobodžiai, pasitelkiant žaidybines formas, kūrybiškus personažus. Lankytojai virtualiai keliavo po Ignalinos kraštą, susipažino su vietos kultūra, tradicijomis, vietiniais kultūros paveldo objektais, įžymybėmis.

Sausio 25 dieną parodą aplankė Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis ir savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas. Jie apžiūrėjo Ežerų krašto stendą, bendravo su ignaliniečiais, susitiko su šiame stende pristatomų Zarasų, Molėtų, Utenos, Anykščių rajonų atstovais, merais. Stendą taip pat aplankė ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius. Sausio 27 dieną parodoje lankėsi savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis.

Lauksime ignaliniečių bei šalies ir užsienio keliautojų, kurie norėtų daugiau sužinoti apie patraukliai vis daugiau turistų viliojančią Ignaliną bei susirasti naujų idėjų, autentiškų, viliojančių potyrių kupinų maršrutų ir susiplanuoti įdomiausias keliones ežerų krašte.