Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Šventų Velykų belaukiant

Paskutinis sekmadienis prieš Velykas – Verbų sekmadienis, kuriuo prasideda Didžioji savaitė. Šiam įvykiui atminti bažnyčioje imtos šventinti verbos. Seniau tikrąja verba buvo laikomas vien kadagys. Šiandien paplitusios ir kitokios verbos – tai ant sauso medinio kotelio iš vienos pusės ar aplinkui tvirtai supinta spalvinga rykštė, įvairaus rašto, susidedančio iš savitai derinamų įvairiaspalvių džiovintų augalų, sausučių žiedelių, nudažytų skiedrelių, su viršūnėje įpintu pilkų ar žaliai dažytų ežerinių smilgų kuokštu.

Kovo 8 d. Ignalinos krašto muziejuje vyko edukacinis renginys  „Magiška verbos galia. Šiam užsiėmimui ilgai ruošėsi tautodailininkė, ignalinietė Zofija Laurinienėnė. Gyvenimiškos išminties apdovanota, negailėdama praktinių patarimų, Zofija mokino, kaip teisingai rišti verbas, atkreipdama dalyvių dėmesį ir į augalų paruošimą (džiovinimą, augalų pažinimą, spalvų derinimą).

Visi užsiėmimo dalyviai noriai gaminosi verbas. Kiekviena surišta verba buvo savita. Ji atspindėjo rišėjo nuotaiką, būdą ir gebėjimus. Be galo džiugina didžiulis moksleivių susidomėjimas tradiciniais amatais. Jų entuziazmas, kantrybė įkvepia mus tolimesnei veiklai, padeda matyti atliekamų darbų prasmę. Tikimės, kad prisiminti papročiai, išgyventos geros emocijos ir įgyta patirtis ilgam išliks kiekvieno dalyvio atmintyje.

Artėjančių Šv. Velykų proga kviečiame aplankyti ir įspūdingą Stasės Rastenienės margučių parodą. Parodos apipavidalinimui panaudotos šiuo metu gamtoje randamos medžiagos – kadagys ir samanos. Šiuolaikiškai sukomponuoti augalai primena kaimą ir jau besprogstantį pavasarį ir išduoda miesto gyventojui būdingą paprastumo, nuoširdumo, gamtos ilgesį. Margučių paroda veiks iki kovo 26 dienos.