Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Tapybos ant šilko paroda „Miglos“;

Kviečiame aplankyti Rūtos Burbulės tapybos ant šilko darbų parodą. Paroda veiks balandžio 1-21 dienomis.

 

Tapyba ant šilko – tai tikrai nėra naujas užsiėmimas. Kinijoje prieš daugiau nei 5 tūkstančius metų buvo pradėtas naudoti natūralus šilkas. Iš pradžių ant jo buvo rašomi metraščiai, piešiami imperatorių portretai, svarbūs šalies įvykiai, vėliau pradėti marginti drabužiai. Tapybos ant šilko tėvyne laikoma Indija. Joje II amžiuje šilkas buvo dažomas vaško technika. O į Europą šis užsiėmimas pradėjo plisti iš Rusijos: caro aplinkoje ši meno rūšis buvo ypač vertinama. Rankdarbių mėgėjai ja pradėjo daugiau domėtis tik XX amžiaus aštuntajame dešimtmetyje. Liejant dažus ant šilko dailininkas savotiškai medituoja, išreiškia savo emocijas, atsipalaiduoja, panyra į palaimingą būseną.

Į Ignaliną atvežti tapyti šalikėliai ir skarelės, yra ne tik ant įvairaus: ir storesnio, ir visai permatomo, ir skirtingo audimo šilko, bet ir atlikti įvairiomis technikomis. Liejant dažus ant medžiagos jie laisvai teka, bet galima naudoti specialius gruntus, vandenyje tirpstančius arba spalvotus kontūrus, druskos ir cukraus techniką. Yra kūrinių, sukurtų pasitelkiant šaltą ar karštą vašką.

Parodos autorės gyvenimo filosofija labai paprasta – visas gyvenimas susideda iš smulkmenų. Todėl jos ir yra svarbiausios: mielos širdžiai, keliančios geras emocijas. Tokių smulkmenų aplink mus turi būti daug. Rūta mano, kad šie tapybos ant šilko darbai ir yra tokios gyvenimo smulkmenos.