Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Tarptautinė asmenukių muziejuje diena

       Sakyti, kad asmenukių darymas yra vaikiškas ir menkavertis šias laikais jau negalime. Jas labai mėgsta daryti daugelis žmonių, ypač jaunimas. Jas dar septintajame dešimtmetyje kosmose darėsi JAV astronautai, joms neabejingi galingiausi pasaulio žmonės. Asmenukės yra ir bus fotografijos kasdienybė. Netgi viena pirmųjų fotografijų pasaulyje buvo asmenukė.

      Sausio 18-ąją Ignalinos krašto muziejus šventė tarptautinę asmenukių  dieną ir  kvietė savo lankytojus fotografuotis muziejuje bei pasidalinti nuotraukomis socialiniuose tinkluose Twitter, Facebook ir Instagram su žyme #MuseumSelfie (#AsmenukėMuziejuje). Pirmą kartą asmenukių muziejuose diena įvyko 2014 m., sausio mėnesį. Ketvirtą kartą minimos asmenukių muziejuose dienos iniciatorė – kultūros tinklaraštininkė, tarptautinių kultūros programų koordinatorė ir muziejų entuziastė iš Didžiosios Britanijos Mar Dixon.

      Asmenukių dienos tikslas – atgaivinti muziejus ir jų ekspozicijas, pristatyti juos kaip aktyvias, dinamiškas, atviras ir šiuolaikiškas kultūros institucijas. Muziejų lankytojai ir darbuotojai kviečiami iš naujo atrasti muziejus kaip vietas, kuriose galima linksmai ir netradiciškai praleisti laiką, kūrybiškai pažvelgti į eksponatus ir juos savaip interpretuoti.

     Kultūrai ir komunikacijai socialiniai tinklai tampa vis svarbesni, tad atverdami ekspozicijas išmaniaisiais įrenginiais „apsiginklavusiems“ lankytojams muziejai taps matomi kuo platesnei auditorijai!

     Ignalinos krašto muziejus dėkoja visiems prisidėjusiems prie šios akcijos ir fotografuotis bei dalintis savo nuotraukomis kviečia ne tik tądien, bet ištisus metus.  Geriausias patarimas – fotografuokitės muziejuje. Tada atrodysite kultūringesni, įdomesni ir galbūt net intelektualesni.