Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Tarptautinė kultūrinė patirtis Portugalijoje

      Spalio 11 dieną Ignalinos krašto muziejaus kolektyvui, direktorė Renata Veličkienė pristatė, rugsėjo mėnesį projekto lėšomis organizuotos išvykos į Portugaliją, įspūdžius. Ši kelionė, tai  programos Erasmus + suaugusiųjų švietimo mobilumo projekto „Kūrybinių industrijų plėtra Portugalijos kultūros įstaigose“ rezultatas.  

 

     Portugaliją, tai šalis, kurios sienos iš esmės nepakito nuo 12 amžiaus. Dėl to ši šalis yra laikoma viena seniausių nacionalinių valstybių Europoje. Muziejaus direktorė Renata Veličkienė papasakojo, kad per šį mobilumo laikotarpį siekė susipažinti su Portugalijos muziejais, kaip kūrybinio industrijos subjekto veiklos sistema, veikimo būdais ir formomis, moderniais eksponatų pateikimo būdais bei galimomis naujomis edukacinėmis programomis suaugusiam lankytojui.  Tuo tikslu buvo aplankyti įdomiausi muziejai, bažnyčios, kultūrinio paveldo objektai (Esposendėje – savivaldybės muziejus, Barcelos – Pottery muziejus (krašto istorijos muziejus) bei keramikos muziejus De Olaria, Portugalijos sostinėje Guimareše aplankytas kultūros centras Vila Flor  bei meno centras Laboratorio dos Artes,  kultūros muziejus, Bragos mieste – šiuolaikinio meno muziejus-parodų centras ir kiti objektai.) Buvo parodytos fotografijos iš aplankytų objektų, papasakota apie Portugalijos senas tradicijas, papročius, kulinarinį paveldą, architektūrą.  Muziejaus direktorė kalbėjo, kad tyrinėjant eksponatus, objektus, aplinką, remiantis stebėjimu, lyginimu, suprato įvairių tautų, gyvenusių ir tebegyvenančių Portugalijoje, panašumus ir skirtumus. Šių dienų muziejus atlieka platų vaidmenį visuomenėje. Muziejus gali būti ne tik kultūros vertybių saugotojas, kaip buvo pristatomas daugelį metų, bet ir švietimo įstaiga, laisvalaikio praleidimo forma, kur labai svarbus tampa darbas su muziejaus lankytoju, pasireiškiantis per muziejaus edukaciją.

    Įgauta patirtis galimoms naujoms edukacinėms programoms,  mokėjimas kritiškai suprasti ir vertinti muziejų ekspozicijas, paskatins ir muziejaus kolektyvui  kurti naujus planus ateities renginiams, edukacijoms bei siekti, kad muziejaus veikla būtų dar kokybiškesnė ir  originalesnė.

 

Muziejininkė Inga Čibiraitė