Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Tarptautinė muziejų diena Rojuje

Žodis “muziejus” dažniausiai primena kažką labai seną, ko neįmanoma paliesti, ir kas nesikeičia. Toks muziejus – tarsi užkonservuotas laikas; ir kuriam visiškai nesvarbu, kas vyksta už pastato sienų. Tai tikriausiai ir yra muziejaus prasmės elementas, kurio kartais tikrai reikia.

Gegužės 18 d. Rojuje, prof A. Hrebnickio muziejuje buvo minima Tarptautinė Muziejų diena tema „Muziejai ir nepatogios istorijos: kalbėti apie tai, kas nutylima“. Į renginį  atvyko grupelė gyventojų, mokinių, savivaldybės atstovų, šiek tiek pavėlavęs iš Lenkijos atvyko A. Hrebnickio proanūkis Andrzej Rejman su žmona ir dukra .

2017 – ieji – ypatingi metai Lietuvos muziejininkams, dirbantiems memorialiniuose muziejuose. Prieš dešimtmečius, 1927 m. gegužės 1 dieną Anykščiuose buvo įkurtas pirmasis Lietuvoje memorialinis muziejus, skirtas įamžinti lietuvių literatūros šviesuolio Antano Baranausko (1835-1902 m.) atminimą – buvo atverta Antano Baranausko klėtelė. Tad memorialiniai muziejai šiemet šventė gražų 90 metų jubiliejų. Šiais metais buvo minima ir dar viena graži sukaktis  – 160- osios profesoriaus gimimo metinės.

Renginyje dalyvavęs savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis pasidžiaugė muziejaus tradicijomis, linkėjo jam sėkmingo atsinaujinimo ir sakė, kad šiame krašte visada turi žydėti obelys. Vėliau visi pakviesti į lauką, kur buvo pratęsta pernai pradėta tradicija – minint muziejų dieną pasodinti po obelaitę.

Muziejai yra svarbus kultūrinio turizmo šaltinis, kur lankytojai turi galimybę autentiškoje aplinkoje kūrybingai derinti pažinimą, naujai įgytas žinias su maloniu laisvalaikio leidimu. Prof. A. Hrebnickio klėtelėje buvo gera pasiklausyti Dangutės, Agnės ir Galinos dainų, akordeono ir smuiko muzikos. Pasakojama, kad ir profesorius A. Hrebnickis laisvalaikiu mėgo smuikuoti, o moterų daina apie obelis ir ananasinius obuolius jį būtų tikrai sujaudinusi.