Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

TARPTAUTINĖS MUZIEJŲ DIENOS AKIMIRKOS

Prof. Adomo Hrebnickio muziejui – 60

 

Gegužės 18 d. Rojuje, prof A. Hrebnickio muziejuje buvo minima Tarptautinė Muziejų diena tema „Muziejų ateitis: sugrįžti ir atsinaujinti“. Ši tema sutelkta į muziejaus ateities permąstymą, siekiant įveikti dabarties pasaulinius iššūkius, eksperimentuoti su naujais kultūros sklaidos modeliais bei įvertinti svarbų muziejų vaidmenį kuriant modernią ir tvarią ateitį. Į renginį  atvyko Ignalinos savivaldybės ir Dūkšto seniūnijos atstovai, grupelė gyventojų, mokinių, pažinti rajoną kvietė Ignalinos turizmo informacijos centro darbuotojai. Buvo perskaitytas profesoriaus Adomo Hrebnickio Varšuvoje gyvenančio proanūkio Andžejaus Reimano šventinis sveikinimas.

 

Profesoriaus A. Hrebnickio atminimui pagerbti ir ilgam jo moksliniam darbui Lietuvoje įamžinti jau 1957 m. buvo pradėta rūpintis buvusio sodo atkūrimu, renkamos ir perkeliamos į sodą apylinkėje paplitusios prof. A. Hrebnickio augintos veislės. Buvo suremontuoti gyvenamieji pastatai, sutvarkyta sodyba ir 1961 metais atidarytas muziejus lankytojams. Šiemet buvo minima  graži 60-mečio  muziejaus sukaktis.

 

Renginio metu buvo pristatyti du gražūs projektai: „Muziejų kelias: ir  „Lietuvos muziejų fenomenai“. Šiais metais dėl pandemijos, Muziejų kelias startuos vėliau. Šių metų tema „Kultūriniai kraštovaizdžiai: parkų ir sodų menas“. Tema labai tiesiogiai atitinka Adomo Hrebnickio veiklą. Muziejų kelias vingiuos per visus etnografinius regionus: Aukštaitija, Dzūkija, Suvalkija, Mažoji Lietuva ir Žemaitija. Muziejų kelio forma šiemet bus sudėliota taip,  kad renginiai iš vieno muziejaus keliautų į kitą. Būtent į Rojų muziejų kelias atvingiuos rugsėjo 21 d., antradienį.

 

Projekto „Lietuvos muziejų fenomenai“ tema EKSPONATAS – NEŠANTIS LAIMĘ IR VILTĮ pakvietė muziejininkus pristatyti tai, kas įvairiais istoriniais laikotarpiais buvo, yra ir gali būti vilties, laimės ir optimizmo šaltinis. Lietuvos muziejai, kviesdami visuomenę į profesinę šventę, kartu su Lietuvos muziejų asociacija (LMA) ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Lietuvos skyriumi parengė 60  virtualių vaizdo siužetų.  

 

Nacionalinio projekto „Lietuvos muziejų fenomenus“ galite peržiūrėti  Youtube paskyroje:

kanalo nuoroda   https://www.youtube.com/channel/UCcGg8-W985lWM3TF2wX6TWA/  

grojaraščio nuoroda   https://www.youtube.com/watch?v=apuYiVrBNoM&list=PLNJGYOkfyucbvwMrU5lfl4pcCAWrBBdsC

 

Muziejai yra svarbus kultūrinio turizmo šaltinis, kur lankytojai turi galimybę autentiškoje aplinkoje kūrybingai derinti pažinimą, naujai įgytas žinias su maloniu laisvalaikio leidimu. Kviečiame ne tik lankytis muziejuose, bet ir paskatinti juose apsilankyti draugams bei pažystamiems.