Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Tik pažinimas yra mūsų gyvenimo tikslas

„Tik pažinimas yra mūsų gyvenimo tikslas“
Antanas Poška

 

     Kovo 6 d. Ignalinos krašto muziejuje įvyko renginys, skirtas didžiajam keliautojui, mokslininkui, geografui, antropologui, esperantininkui Antanui Poškai (1903–1992 m.) atminti.

     Gyvenime taip jau būna, kad vienų žmonių nuopelnai be saiko liaupsinami, o kuklesnių žygdarbiai nutylimi ar įvertinami po daugelio metų. Taip atsitiko ir su vienu žymiausių Lietuvos keliautojų Antanu Poška (1903–1992), aplankiusiu 75 valstybes, bendravusiu su 120 tautų žmonėmis, patyrusiu atradimų ir praradimų.

     Keliautojo, antropologo, šviesuolio nuopelnai ir išmintis, jam esant gyvam, įvertinti kukliai, nors jo anksti pradėta lietuvybės propagavimo misija verta kur kas daugiau. A. Poška savo didžiąsias keliones po pasaulį pradėjo tuomet, kai 1918 m. nepriklausomybę atgavusi Lietuva pasaulyje buvo dar mažai žinoma valstybė. Tad jo pirmieji žygiai ir buvo skirti Lietuvos populiarinimui pasaulyje.

     Keliautojo atminimą sumanė įamžinti ir kai kurias jo keliones su bendraminčiais pakartojo parodą muziejuje pristatęs viešosios įstaigos „Auto Moto group“ vadovas Gintaras Kazilionis. Atkartotos kelionės į Kaukazą, aplink Baltiją dovanojo neišdildomų įspūdžių, juk keliauta ne šiuolaikiniais motociklais, o sena technika, taip stengiantis kiek galima labiau išgyventi Antano Poškos patyrimus.

     Renginyje dalyvavęs savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis pasidžiaugė vertinga paroda ir asmenybe, kuri tikrai gali būti gražiu pavyzdžiu jaunimui ir kiekvienam iš mūsų. Meras dėkojo parodą atvežusiam Gintautui Kazilioniui ir linkėjo dar daug įsimintinų kelionių. Svečiui įteiktos savivaldybės ir muziejaus atminimo dovanėlės. Renginį muzika pagyvino ir papuošė Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokytojas Vytautas Panavas, jo mokiniai Rimantė ir Žygimantas, o taip pat jaunoji dainininkė Liveta.

                                                                           

    Paroda veiks iki kovo 27 d.