Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

„Tikrasis grožis – nematomas“ (A. de S Egziuperi).

Liepos 11 dieną Ignalinos krašto muziejuje buvo pristatytas labai įdomus projektas „Ypatingas grožis“. Šio projekto koordinatorės Vidmantė Raustytė, Edita Navickaitė, Giedrė Brazlauskaitė. Į Ignaliną atvyko Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacijos narė Edita Navickaitė kartu su aktyvia visuomenininke, Europos Parlamento nario Valentino Mazuronio atstove Šiauliams Giedre Brazlauskaite. Jos išsamiai pasakojo apie projekto veiklas, pristatė labai spalvingą parodą ir bendravo su parodos lankytojais.   

Navickienė džiaugiasi, kad į projektą įsitraukė įvairias, netgi labai sunkias, negalias turintieji. Modeliais tapo ir gulintys žmonės. Kai kurių teko laukti grįžtančių net iš reanimacijos skyrių. Projekto iniciatorės pasakojo nesitikėjusios nei tokio didelio modelių susidomėjimo, nei projekto idėjai pritarusių fotografų aktyvumo. Virš 100 modelių įamžino apie 80 fotografų. Jie susidraugavo su negalią turinčiais žmonėmis, pažino jų gyvenimą. Tarp daugelio fotosesijų dalyvių užsimezgė artimesnis ryšys, jie ir toliau bendrauja. Šį projektą lydi didžiulis pozityvių emocijų proveržis.                        „Ypatingą grožį“ atspindinti paroda bus eksponuojama liepos 11 – 18 dienomis, todėl suskubkite aplankyti.

Tarptautinio socialinio projekto „Ypatingas grožis“ tikslas – įgalinti grožį, atskleidžiant neįgaliojo žmogaus neretai slepiamą grožį, emocijas, o taip pat juos auginančių, globojančių artimųjų, globėjų grožį, emocijas. Siekiama parodyti, kad visuomenėje yra ypatingų žmonių, turinčių negalią, kuri yra graži. Taip pat, atkreipti dėmesį į artimuosius, globėjus, kurie augina, globoja ypatingus vaikus. Sulaužyti nusistovėjusius standartus, hipotezes, kad neįgalieji negali būti modeliais, kad jie yra negražūs, nepatrauklūs. Turint negalią ar auginant, globojant išskirtinį žmogų – gyvenimas nesibaigia

Socialinis projektas „Ypatingas grožis“ visiems kartu, tame tarpe, ir neįgaliems padės į negalią pažvelgti kitu kampu, skatins pasitikėjimą savimi. Projekto metu vyko fotosesijos (modeliai – neįgalieji turintys įvairią negalią, amžių, jų artimieji, globėjai, draugai) visoje Lietuvoje taip pat ir užsienyje (Anglija, Airija). Visi prie šio projekto prisidėję profesionalūs fotografai, vizažistai, kirpėjai, stilistai iš visos Lietuvos ir užsienio – sutiko prisijungti savanoriškais tikslais (nemokamai).

Tarptautinis socialinis projektas „Ypatingas grožis“ – tai pirmų kartų projektas, kuris nepaliks abejingo nei vieno, palies visų širdis ir privers nors akimirkai sustoti, susimąstyti.