Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

VISAS MENAS – APIE MUS. MO – APIE MUS

 

Spalio 2 dieną Ignalinos krašto muziejuje apsilankė populiaraus MO muziejaus atstovės.

MO muziejus tęsia „Keliaujančio muziejaus“ tradiciją ir keliones po Lietuvos miestus ir miestelius.

Edukatorė Evelina Jokštė būrelį ignaliniečių – jaunimo ir kiek vyresnių – kvietė sudalyvauti specialioje MO muziejaus ir Britų tarybos projekto „Vizualinio mąstymo mainai mene“ edukacijoje, pagrįstoje vizualinio mąstymo metodu.

 

Edukacijos  vedėja rėmėsi universalia klausimų sistema, sukurta psichologės Abigailės Housen ir edukatorius Philipo Yenawine’o. Kadangi kiekvienas dalyvis paveikslus mato skirtingai, užsiėmimo pradžioje dėmesys sutelkiamas į objektyvius meno kūrinį apibūdinančius faktus: formą, kompoziciją, spalvą, medžiagas. Vėliau aptariamos visų dalyvių kūrinio interpretacijos. MO muziejaus edukatoriai praleido daug valandų dirbdami drauge su psichologais ir iš jų mokydamiesi aktyvaus pokalbio subtilybių.

 

Dalyviai turėjo apibūdinti meno kūrinį jo nematantiems. Nemačiusieji, turėjo papasakoti, kaip jų manymu atrodo kūrinys. Vyko įdomi diskusija, kaip kiekvienas mato tą patį  paveikslą, kai žinoma kad  jo autorius yra garsus dailininkas,  arba kai jo autorius yra paauglys. MO muziejaus edukatorė atvėrė naujus kelius dalyviams, kaip galima interpretuoti kūrinius. Svarbiausia – dalyviai teigia patys labiau save pažinę, įsiklausę į aplinką, save ir kitus, sudalyvavę savotiškoje terapijoje muziejuje.

Edukacijos pabaigoje visi dalyviai gavo lapelius, kuriuose surašė kokias emocijas patyrė ir ką jiems reiškia tokia patirtis. Edukatorei  dėkojo muziejaus direktorė Renata Veličkienė ir kvietė ateityje dar ne kartą užsukti į Ignalinos krašto muziejų.